למה אלפא?

תפירת הנעליים

בראש ובראשונה, בגלל סוגי העורות האיכותיים שלנו והאופן בו אנו תופרים אותם לשלד הנעל. העורות משמשים לבניית החלק העליון של הנעל (גפה). הגפה מתחברת לסוליה, והחיבור הזה הוא למעשה החלק החשוב ביותר בנעל. הוא משפיע באופן ישיר הן על אורך החיים של הנעל והן על נוחות שלה, ובדיוק בגלל זה האמנים שלנו במפעל מקפידים עליו כל כך. 

Cementing (הדבקה) -  בשיטה זו גפת הנעל והסוליה מחוברים בעזרת דבק מיוחד העמיד לחום גבוה ותנועה . 

בשיטה זו הנעל גמישה ויותר נוחה להליכה אך גם פחות עמידה ולא ניתנת לתיקון כמעט . שיטה זו הינה הזולה ביותר ונשתמש בה אך ורק בנעל ספורט וסוליות גומי ע"מ להשיג נוחות מרבית.

Goodyear stitch - בשיטה זו תופרים את גפת הנעל לחגורה (welt) שמוסיפים מסביב ואת החגורה בתפר נפרד לסוליה.

שיטה זו הינה היקרה ביותר וגורמת לנעל לקשיחות מסוימת בהתחלה אך נותנת עמידות של שנים לנעל ומאפשרת החלפות סוליה כמה שתרצה. בנוסף, בשיטה זו נוצר חלל נוסף בין הסוליה לגפה אותו ממלאים בחומר גמיש שמתאים את עצמו לרגל שלך עם הזמן, מה שגורם לנעל להיות נוחה יותר ויותר. שיטה זו יכולה להתבצע ידנית והינה השיטה המסורתית לייצור נעלי יוקרה.

Blake stitch - בשיטה זו תופרים את גפת הנעל ישירות לסוליה מה שמקנה לנעל עמידות וחוזק מצד אחד ומן הצד השני מאפשרת לה להיות גמישה הרבה יותר מנעל בתפירת Goodyear.

שיטה זו לא יכולה להתבצע ידנית וצריך מכונה יחודית ולכן נחשבת פחות מסורתית ויקרה, אך שיטה זו סחפה את אירופה החל מהמאה ה20 בגלל הגמישות היחסית והעמידות הגבוהה שמציעה במקביל למראה קלאסי ועדין יותר לנעליים.

גימור וצביעה

צביעת Patina

יותר ממה שצביעת Patina היא מלאכה, היא אמנות. זוהי שיטת צביעה ידנית של עור בעזרת צבעי שמן ומים, והיא עוברת בין דורות של אמני נעליים ברחבי אירופה. צביעה זו מעניקה גוון עמוק ויוקרתי לנעליים, הצביעה מתבצעת בעזרת מכחול ומברשת מה שמבטיח כי לא יהיה זוג נוסף זהה לשלך, בכל נעל הגוונים משתנים מעט, ובכך מעניקים יוקרה וייחודיות לנעל שלך . 

אפקט Burnishing

אצלנו אפשר לבחור בין שתי מידות גימור הצחצוח (Burnishing): צחצוח 'קל' (Light) – צחצוח רגיל על אזור העקבים והאצבעות, או צחצוח 'כבד' (Heavy) – בשביל  אפקט דומה, אך כזה המכסה יותר שטח באזור העקב והאצבעות.

מוכן לחוויה שלא הכרת?